Anasayfa Eğitim ve Teknoloji Özel Eğitimde Kullanılacak Akıllı Tahta: TAPit

Özel Eğitimde Kullanılacak Akıllı Tahta: TAPit

3 6503
Özel Öğretim Akıllı Tahta

Zihinsel engeller ve bedensel engelliler için tasarlanmış olan akıllı tahtadır. Bu ürünün özelliği dokunmatik ve istediğiniz yüksekliğe alçaklığa çıkmasıdır. 42 inç LCD dokunmatik monitörden oluşmaktadır. Bedensel ve zihinsel engelli çocuklar için tasarlanmış olan bu uygulama onlara okumayı, resim yapmayı ve bilgisayar kullanmayı kolaylaştırmaktadır.

Örneğin; doğuştan ayakları olmayan bir birey TAPit sayesinde kolayca bilgisayar kullanabilir. Çünkü TAPit onun olduğu konuma kadar alçalmaktadır. Böylece o kişi bilgisayarı rahatlıkla kullanabilir. Ekran 360 derece dönmektedir. Altında bulunan tekerlek sayesinde öğrenci kolaylıkla ekranı istediği bölüme çekebilir.  Üzerinden bulunan motor sayesinde başlık kısmı istediğiniz konuma kolaylıkla gelebilir. Yani kısacası kişinin bilgisayarına ulaşmasına gerek kalmıyor bilgisayar kişinin ayağına ya da istediği yere geliyor.

Özel Öğretim Akıllı TahtaAşağıdaki örnekte doğuştan bacakları ve bir kolu olmayan bedensel engelli kişinin TAPit yardımı ile dokunmatik olarak bilgisayar kullandığını görebiliriz. Bu durumu zihinsel engelliler için de uygulayabiliriz. Başında bulunan bir eğitmen yardımıyla kolaylıkla bilgisayarı kullanabilir. Ayrıca bu akıllı tahtayı beyin hasarı geçirmiş kişilerde, down sendromu olan kişilerde, otizm hastalarında, ADD & ADHD hastalarında ve işitme engellilerde kullanabiliriz. Farklı hastalıklar için kullanılabilecek ideal bir teknolojidir. Bu teknoloji Teach Smart firması tarafından geliştirilmiştir.

Özel Öğretim Akıllı Tahta

3 YORUM

Bir Cevap Yazın