Anasayfa Eğitim ve Teknoloji 3 Mobil Uygulama İle Artık Tarayıcınız Cebinizde!

3 Mobil Uygulama İle Artık Tarayıcınız Cebinizde!

0 4178
Mobil Tarayıcı Uygulamaları

Mobil cihazlar hayatımızın önemli bir parçası günlük işlerimizin neredeyse tamamını onlar sayesinde halledebiliyoruz. Akıllı telefonların giderek yaygınlaştığını hepimiz biliyoruz. Her öğretmende mutlaka birtane akıllı telefon vardır. -bazı istisnalar hariç- Durum böyle olunca akıllı telefonların nimetlerinden yararlanmanın tam zamanı diye düşünüyorum. Bizler için birçok uygulama piyasa sürülmektedir. Telefonumuzdan döküman oluşturup bunu arkadaşlarımızla, öğrencilerimizle paylaşabiliyoruz. Birçok öğretmenin sınıfında tarayıcı bulunmamaktadır. İşte burada devreye akıllı telefonlar giriyor. Akıllı telefonlarda bulunan bazı uygulamalar sayesinde telefonumuzun kamerasını tıpkı bir tarayıcı gibi kullanabiliriz.  Böylelikle zaman kaybı olmadan sınıf için yararlı olacak belgeleri öğrencilerimizle paylaşabiliriz. Bugün sizler için 3 tane uygulama inceledik. Sizin için TinyScan, CamScanner ve Scanner Pro uygulamalarını inceledik.

Mobil Cihazlarda Tarama Yapmak İçin Kullanılacak 3 Uygulama Nedir?

Belgelerinizi kolaylıkla tarayabileceğiniz 3 mükemmel uygulama işte karşınızda.

 TinyScan

TinyScan Tarama Uygulaması

TinyScan iOS ve Android platformlarında kullanılan bir uygulamadır (fiyatları platforma göre değişmektedir). 2014 yılı itibariyle iOS fiyatı 4.99$, Android fiyatı ise 3,09$’dır. Uygulama sayesinde birden çok sayfayı tarayabilir ve bunları tek bir  PDF dosyasında toplayabilirsiniz. Taradığınız belgeleri renkli, siyah-beyaz veya gri tonlarında tarayabilirsiniz. Taradığınız sayfaların otomatik olarak çerçeve boyutunu algılar. Farklı kağıt boyutlaırnda tarama yapabilir (A4,B5… vb).  Otomatik olarak veya sizin isteğiniz doğrultusunda parlaklık ve kontrast ayarlarını yapar. Tarama yaptığınız belgeleri Dropbox, Google Drive, Evernote gibi alanlarda paylaşabilirsiniz. TinyScan uygulamasının kullanımı son derece kolaydır.

CamScanner

CamScanner Tarama Uygulaması

CamScanner uygulamasını hem iOS hem de Android platformlarda kullanabilirsiniz. Android uygulaması ücretsizdir. iOS platformu için hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri bulunmaktadır. Uygulamanın ücretli fiyatı 4.99$’dır. Tüm uygulamalarında belgeleri taraması oldukça kolaydır. Belgeleri adlarını düzenleyebilir, notlar ekleyebilir, filigran ekleyerek dosyalarınızı kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca paylaşma yapmadan önce belgeniz hakkında açıklama yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra CamScanner size 10 GB’lık bulut depolama alanı sağlamaktadır. Tüm versiyonlarının mükemmel arayüze sahip olması bu uygulamanın kullanımını kolaylaştırmaktadır.

 Scanner Pro

Scanner Pro Mobil Tarayıcı Uygulaması

ScannerPro sadece iOS cihazlar için tasarlanmış bir tarayıcı uygulamasıdır. Uygulamanın fiyatı 2014 yılı itibari ile 2.99$’dır. Kullanıcılar makbuzlarını, yazı tahtalarında bulunan yazıları, kağıtlardaki notları veya herhangi bir çok sayfalı dökümanı bu uygulama ile tarayıp PDF haline getirebilir. Bu uyguamanın güzel bir özelliği ise sayfa sınırlarını otomatik olarak algılamaktadır. Böylece taradığınız dosyanın sınırlarını belirlemek zorunda değilsiniz. Tüm taramalar Dropbox, Evernote, Google Drive veya başka çevrimiçi dosya paylaşım platormlarına yüklenebiliyor. Tarama yaptığınız belgeleri yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra taradığınız belgeleri iCloud ile bağlantı kurabilirsiniz. İncelediğimiz uygulamalar arasında en uygun fiyatlısı Scanner Pro’dur.

Günümüzde en ucuz tarayıcının 170-250 TL olduğunu düşünürsek bu uygulamaların fiyatları çok makul düzeydedir. Ayrıca normal bir tarayıcı her zaman yanınızda taşıyamayacağınız için devamlı olarak tarama işlemi yapıyorsak bu uygulamalar tam da sizin için. Sizce bu uygulamalar ile tarayıcıların kullanımı azalmakta mıdır? Siz hangi uygulamayı kullanırdınız?

Yorum Yok

Bir Cevap Yazın