Anasayfa Eğitsel Uygulamalar Gamification için Araçlar: Kelime Avı

Gamification için Araçlar: Kelime Avı

Oyunlar, öğrenmek ve elbette öğretmek için tartışmasız olarak en etkili yöntemlerin başını çekiyor. Özellikle çocuklar için odaklanmanın zor olduğu dönemlerde, dersleri gamification yönetimiyle işlemek etkili bir öğretme yolundaki ilk kapıyı açıyor. Bu heyecan uyandırıcı, zevkli ve rekabetçi ortamlardan olabildiğince faydalanmak da öğretmenin görevlerinden biri haline geliyor.

atozteacherstuffÖğretmenlere oyun hazırlamak için sunulmuş araçlardan birisi de, AtoZTeacherstuff.com tarafından hazırlanmış kelime avı oluşturabileceğiniz bir araç. Kelime avı, hangi derste kullanılırsa kullanılsın, kelimeleri tekrar ettirmesi, dikkat gerektirmesi ve rekabetçi bir ortam oluşturmasının yanı sıra, hazırlanmasının kolay olması ve öğrenciler için de keyifli bir aktiviteye dönüşmesi bakımından güzel bir seçenek.

Bu aracı kullanarak oyunu oluşturmak için, bir oyun başlığı ve her bir kelimeyi virgül ile ayırdığınız bir kelime havuzu yeterli. Ayarlar kısmından satır, sütun sayısını belirleyebilir, tablo stilini değiştirebilir, yazı tipi ile ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Aynı zamanda araç size kelimelerin alttan üste, çapraz, sağdan sola vb. gibi yön ayarlamalarını da sunmakta. Hazırladığınız oyunu yazıcıdan çıkartmak üzere kaydedebilirsiniz.

Araca ulaşmak için tıklayınız.

Bu araçla oluşturulmuş bir oyun örneği aşağıda görüldüğü gibidir.gamification-icin-araclar-kelime-avi

 

Yorum Yok

Bir Cevap Yazın